Embed Kodu

Hırsızlıkta Son Nokta! Ağıla Girdiler, Gebe Keçileri Seçip Çaldılar

Tokat'ın Niksar ilçesinde bir ağıla giren hırsızlar 90 tane gebe keçiyi çaldı. Hızını alamayan hırsızlar bir de çoban köpeğini götürdü.

Tokat'ın Niksar ilçesinde 90 tane gebe keçisi çalınan 41 yaşındaki Ferit Bekar, "Bu hayvanlar benim hem geçim kaynağım hem de hobimdi, bunlar benim evimdeki iki evladım gibidir" dedi.

ÇEVRE KÖYLÜLER HABER VERDİ

Niksar'da küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan Ferit Bekar, hırsızlık şoku yaşadı. Edinilen bilgiye göre, 2 Ocak Salı günü meydana gelen olayda, Ferit Bekar cep telefonu ile çevre köyden tanıdıkların aradığını ve yaklaşık 10 tane keçisinin köy civarında bulunduğunu öğrendi.

HEMEN POLİSİ ARADI

Apar topar ilçe merkezinden yaklaşık 6 kilometre mesafede bulunan ve 130 tane keçinin bulunduğu ağıla giden Bekar, büyük bir şok yaşadı. Ağılda keçilerin çalındığını ve diğer keçileri de çevreye dağılmış vaziyette gören Bekar, durumu jandarma ve polise haber verdi. Yapılan incelemede 90 tane gebe keçinin çalındığ ıbelirlendi.

KÖPEĞİ DE ÇALMIŞLAR

21 yıldır hayvan yetiştiriciliği yaptığını belirten Bekar, "Olaydan bir gün evvel hayvanlarımı otlattım, daha sonra ağıla koydum ve sonra yaklaşık 6 kilometre uzakta olan evime döndüm. Beni birisi takip mi etti ne oldu anlamadım. Olay akşam 19.00 ile sabah 07.00 saatleri arasında oldu hayvanları gece götürmüşler muhtemelen. İlçeye bağlı Ardıçlı köyünden köylüler beni arayarak köyde keçilerin olduğunu bildirdiler ben de apar topar hayvanların ağılına gittim. Çalındıklarını anlayınca hemen durumu polise ve jandarmaya bildirdim. Hayvanların ağılını köpekler bekliyor ama köpeklerden sadece birisi kimseyi yaklaştırmıyor ama ona da ya vurdular ya da ekmek et gibi yiyecek vererek sakinleştirmiş olmalılar, diğer köpeğimi de almışlar götürmüşler" dedi.

Tokatlı çiftçi ağılını boş görünce büyük bir şok yaşadı;