Embed Kodu

Sayıştay, CHP'li Beşiktaş Belediyesindeki Usulsüzlükleri Tespit Etti

CHP'li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar dönemindeki banka hesaplarını ve ihalelerini inceleyen Sayıştay, idare tarafından verilen çeklerin banka hesaplarında karşılığının bulunmadığı ve çeklerin mevzuata aykırı şekilde ileri vadeli olarak düzenlendiğini tespit etti.

İstanbul Beşiktaş Belediyesinin faaliyetleri Sayıştay tarafından incelendi. İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan CHP'li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar döneminde uygulamalar raporda ayrıntılı bir şekilde anlatıldı. Sayıştay'ın 2017 denetim raporunda banka hesapları, ihaleler incelendi. Sayıştay, idare tarafından verilen çeklerin banka hesaplarında karşılığının bulunmadığı ve çeklerin mevzuata aykırı şekilde ileri vadeli olarak düzenlendiğini tespit etti.

ÇEKLER KARŞILIKSIZ ÇIKTI

Raporun "İlgili Banka Hesabında Karşılığı Olmamasına Rağmen Çek Düzenlenmesi" bölümünde "Yapılan denetimlerde, İdare tarafından verilen çeklerin banka hesaplarında karşılığının bulunmadığı ve çeklerin mevzuata aykırı şekilde ileri vadeli olarak düzenlendiği ve dolayısı ile ödeme aracı niteliği taşıyan çeklerin İdare tarafından borçlanma aracı olarak kullanıldığı tespit edilmiştir" ifadeleri yer aldı.

Haberin devamı için tıklayın