Embed Kodu

Suriyeli Öğrencilerden Yürüyemeyenlere 'Robotik Yürüyen El'

Karabük Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Mekatronik Mühendisliği Bölümünde okuyan 2 Suriyeli öğrenci bitirme projeleri 'Robotik Yürüyen El' ile dikkatleri çekti.

Karabük Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü son sınıf öğrencileri bitirme projelerini sergiledi. Öğrenciler 105 farklı bitirme projeleri ile sektöre hazır olduklarını gösterdi. Suriye uyruklu 2 öğrencinin 'Robotik Yürüyen El' projesi dikkat çekti.

Karabük Üniversitesi Mühendislik Fakültesi fuaye alanında Mekatronik Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin bitirme projelerinden oluşan proje sergisi açıldı. Sergide yer alan insansız hava aracı, araç takip sistemi, pantilt ile yüz takibi yapan kamera, robotik yürüyen el, güneş takip sistemi, otonom park, geri dönüşüm ayrıştırma sistemi, arazi keşif aracı, 3D ve 3B yazıcılar, otonom uçuş yapabilen ambulans drone, bluetooth kontrollü örümcek robot ve atölye vinci, akıllı ev sistemleri, çok eksenli robot kol, kuluçka makinesi, android kontrollü labirent oyunu, temizlik robotu, çizgi izleyen garson robot ve sera otomasyon sistemi gibi 105 farklı proje katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördü.

Haberin devamı için tıklayın

» [12050900] DHA

Suriye, Karabük

Haber Yayın Tarihi: 15.5.2019 15:53:00