Embed Kodu

İstanbul ABD'nin Sınırdaki Varlığının Sebebi Ne 2

* Prof. Dr. Sait Yılmaz,"Türk tanklarına karşı YPG, PKK kendini korusun diye hava savunma eğitiminden tutun, ağır silah eğitimine kadar verip, hem onları silahlandırıyorlar hem de istihbarat desteği sağlıyorlar"Hürriyet gazetesi yazarı Sedat Ergin," Türkiye'nin bu hamlesi ABD'de de... * Prof. Dr. Sait Yılmaz,

"Türk tanklarına karşı YPG, PKK kendini korusun diye hava savunma eğitiminden tutun, ağır silah eğitimine kadar verip, hem onları silahlandırıyorlar hem de istihbarat desteği sağlıyorlar"

Hürriyet gazetesi yazarı Sedat Ergin,

" Türkiye'nin bu hamlesi ABD'de de ciddi rahatsızlık yaratmış. Amerika askerlerini kuzeye sevk ederek, bir anlamda kendi ordusunu YPG ile Türk Silahlı Kuvvetleri arasına perde ördü. Bir anlamda YPG'yi TSK'nın topçu atışlarının hedefi olmaktan çıkarmak istiyor"

Haber - Kamera: Gül KABA - Gökhan ÇELİK / Harun UYANIK - Özgür KUMANOVALI İSTANBUL, (DHA) - ABD'nin Türkiye'nin hemen yanı başında kurduğu üs ve tuttuğu askerlerle amacının PKK/YPG'yi korumak olduğunu söyleyen siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Uzmanı Prof.


Haberin devamı için tıklayın
» [11420363] DHAHaber Yayın Tarihi: 9.11.2018 15:47:00