Embed Kodu

Dramların Yaşandığı Bir Coğrafyada İnsanlığın Vicdanını Kurtarıyoruz"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, "Dünyanın, Avrupa'nın kapılarını ve sınırlarını kapatmayı düşünerek, kendilerince çözüm üretmeye çalıştığı, dramların yaşandığı bir coğrafyada biz, gönlümüzü ve kapılarımızı açık tutarak insanlığın vicdanını kurtarıyoruz. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, "Dünyanın, Avrupa'nın kapılarını ve sınırlarını kapatmayı düşünerek, kendilerince çözüm üretmeye çalıştığı, dramların yaşandığı bir coğrafyada biz, gönlümüzü ve kapılarımızı açık tutarak insanlığın vicdanını kurtarıyoruz." dedi.

Usta, AK Parti Bursa İl Başkanlığını ziyaretinde yaptığı konuşmada, Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde meydana gelen patlamada şehit olanlara Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa ve ailelerine başsağlığı diledi.

Türkiye'nin coğrafi konumu gereği çok hassas bir bölgede bulunduğuna işaret eden Usta, "Gerek terör olayları gerekse Orta Doğu'da, Suriye ve Irak'ta yaşanan savaş ve kargaşanın ağır faturaları, aslında bütün dünyayı ilgilendirirken, dünyanın insan hakları konusunda, duruşundaki çifte standardı ve çabasız duruşlarını büyük bir üzüntü ve elemle izliyoruz.


Haberin devamı için tıklayın