Embed Kodu

CHP'li Ailenin Erdoğan Hayranı Kızına 2 Yıl Hapis Cezası

Adana'da bütün ailesi ve çevresi CHP'li olan ancak kendisi Cumhurbaşkanı Erdoğan hayranlığıyla bilinen Dönay Şengül, sosyal medyadan Gezi Parkı eylemcilerine hakaret ettiği iddiasıyla 2 yıl 6 ay hapis cezası aldı.

Adanalı mekanik - kaporta yedek iç parça ustası Dönay Şengül (32), bütün ailesi ve arkadaşları CHP'li olmasına rağmen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hayranı olmasıyla tanınıyor.

ERDOĞAN SEVGİSİ 2002 YILINDA ARTTI

Şengül, ailesinin ve etrafının Erdoğan sevgisinden dolayı kendisine tepki gösterdiğini ancak Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmasından sonra zekasıyla, duruşuyla kendisini çok etkilediğini, bu nedenle Erdoğan'ı çok sevdiğini, bu sevgisinin 2002 yılında Erdoğan'ın başbakan olması ve yaptıklarıyla daha da perçinlendiğini ifade etti.

KOLUNA "RTE" DÖVMESİ YAPTIRDI, SIRADA RESMİ VAR

Şengül, çok sevdiği Erdoğan'ın isminin baş harflerinden oluşan RTE dövmesini koluna yaptırdığını, bir süre sonra da resmini dövme olarak yaptıracağını söyledi. Cep telefonu kılıflarında, tişörtlerinde her yerde Erdoğan'ın izlerini taşıyan Şengül, bu günlerde Gezi Parkı eylemcilerine hakaret ettiği ileri sürülerek 2 yıl 6 ay hapis cezası aldığı için mahkeme ile başının dertte olduğunu belirtti.

"BANA CEZA VERİLİYORSA ONLARA DA VERİLMELİ"

Şengül, "Ben sosyal medya hesabımın profiline Recep Tayyip Erdoğan ve arkasında bulunan askerlerin Rabia işareti yapan fotoğrafını koydum. Daha sonra Gezicileri eleştiren paylaşımlarda bulundum. Bu yüzden hakkımda dava açıldı. ve bana 2 yıl 6 ay hapis cezası verildi. Benim yaptığım 2 kez yanlış ise onların yaptığı 10 kez yanlış. Çünkü bu ülkede Erdoğan'a, ezana, Kur'an'a hakaret ediyorlar ve ceza almıyorlar. Bana ceza veriyorlarsa onlara da ceza verilmeli. Üstelik bana verilen bu ceza para cezasına da çevrilmiyor" dedi.

"KENDİMİ ÖLDÜRÜRÜM YİNE DE CEZAEVİNE GİTMEM"

Şengül, kararı Yargıtay'a götürdüğünü anlatarak, "Bu karar Yargıtay'da onanırsa ben kendimi öldürürüm yine cezaevine gitmem. Çünkü ben cezaevine gittiğimde o Geziciler sevinecek. Bu nedenle asla cezaevine gitmem" diye konuştu.

» » [9595500] İHA

Adana, Cumhuriyet Halk Partisi, Recep Tayyip Erdoğan

Haber Yayın Tarihi: 9.5.2017 17:45:00