Embed Kodu

Cevat Akşit: Evli Kişi Zina Ederse İdam Edilir

Prof. Dr. Cevat Akşit, "Başımdan zina geçti. Nasıl arınırım?" şeklindeki izleyici sorusuna "Evli kişinin zina etmesi durumunda din uygulanacak olsa ölüm" yanıtını verdi.

TRT 1 ekranlarında yayınlanan 'İyi Fikir' programında izleyicilerin sorularını yanıtkayan Prof. Dr. Cevat Akşit, evlilik, aldatma, zinayla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"BİR İNSAN KARISINA BOŞ OL DEDİYSE..."

Kendisine öellikle dini evlilik; imam nikahı üzerine sorular gelen Akşit, "Resmi boşanmada imam nikâhı ne oluyor?" sorusuna, "Bir insan karısına 'boş ol' dediyse nikâh kalmaz. Bu aşamadan itibaren üç âdet görünceye kadar kadın kocasına halen bağlıdır. Yani başkasıyla nikâh tutmaz. Dinen zina olur." diye cevap verdi.

"BAŞIMDAN ZİNA GEÇTİ NASIL ARINIRIM"

"Başımdan zina geçti. Nasıl arınırım?" sorusuna ise, Akşit'ten "Allah'ın affetmeyeceği günah yok. Evli kişinin zina etmesi durumunda din uygulanacak olsa ölüm. Kadının da erkeğin de. Bekâr ise ölüm değil ama sopa yer." cevabı geldi.

"ELİN KARISIYLA NİKAHSIZ OLUR MU?"

Diğer bir çarpıcı soru da, "43 yaşında eşim, 22 yaşında bir kızla ilişkiye girdi. Onu da beni de bırakmıyor" olarak geldi Akşit bu soruya da "Büyük haram işlemiş. Elin karısıyla nikâhsız olur mu? Dini nikâh yapsınlar da bari dinen kötü durumdan kurtulsunlar. Ama kocasını bırakmasın. Küsüp de ayrı yatmasın. Gel dediği zaman yatağına gitsin." diye cevap verdi.

» [7388761] Haberler.Com

Cevat Akşit

Haber Yayın Tarihi: 6.6.2015 10:44:00