Embed Kodu

Arkeopark kazılarında sona gelindi

Arkeopark kazılarında sona gelindi Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar: "Arkeolojik kazılar bu yaz bitecek" "Hisar'ı adım adım ayağa kaldırıyoruz"BURSA - Osmangazi Belediyesi tarafından Bursa'nın ilk kurulduğu Hisar bölgesinde hayata geçirilen ve kentin binlerce yıllık tarihinin...

Arkeopark kazılarında sona gelindi Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar: "Arkeolojik kazılar bu yaz bitecek" "Hisar'ı adım adım ayağa kaldırıyoruz"
BURSA - Osmangazi Belediyesi tarafından Bursa'nın ilk kurulduğu Hisar bölgesinde hayata geçirilen ve kentin binlerce yıllık tarihinin ortaya çıkarıldığı Hisar Arkeopark Projesi'ndeki kazı çalışmalarında sona gelindi. Başkan Dündar, Eski Bursa'da tarihi dokuyu adım adım ortaya çıkardıklarını belirtti. Bursa'nın ilk yerleşim yeri olan Hisar'ın korunup yaşatılması ve özgün özellikleriyle geleceğe aktarılması adına hayata geçirilen Yaşayan Tarih Hisar Kentsel Tasarım Projesi ile 2400 yıllık geçmişi bulunan Bitinya, Roma, Bizans ve Osmanlı'ya ev sahipliği yapan Hisar Sur İçi bölgesindeki tarihi doku gün yüzüne çıkmaya başladı.
» [12310588] İHA

Osmangazi Belediyesi, Mustafa Dündar, Osmangazi, Bursa

Haber Yayın Tarihi: 6.8.2019 17:08:00